Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Nowe wymogi bezpieczeństwa utrudnią życie podróżującym Montenegro Airlines
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Nowe wymogi bezpieczeństwa utrudnią życie podróżującym Montenegro Airlines

Pasażerowie korzystający z usług Montenegro Airlines od 27. października w chwili rezerwacji biletu będą musieli dostarczyć dodatkowych informacji, wymaganych do identyfikacji podróżnego w chwili przekraczania granicy. Takie informacje będą konieczne w przypadku każdego podróżnego: dorosłego, dziecka, a nawet niemowlęcia – informuje MA.

W rezerwacji będzie wymagane  zaznaczenie numeru paszportu lub dowodu osobistego, kraju który wydał dokument, obywatelstwa podróżnego, terminu upływu ważności paszportu lub dowodu, płci, daty urodzenia oraz imienia i nazwiska podróżnego (w wersji zapisanej w dokumencie). Dodatkowo, jeżeli podróżny udaje się do kraju w którym wymagana jest wiza, konieczne jest także podanie numeru wizy, daty jej wydania oraz miasta i kraju urodzenia.

Dane do których dostarczenia będą zobowiązani pasażerowie będą uzależnione wymagań stawianych podróżnym  na przejściu granicznym. Dla kierunków, gdzie na granicy konieczne jest okazanie paszportu, podróżni będą musieli dostarczyć informacji z paszportu, a jeżeli do przekroczenia granicy wystarczy dowód osobisty tylko dane z tego dokumentu, zaznaczono w oświadczeniu.

Nowa procedura będzie egzekwowana na podstawie ustawy o kontroli granicznej, w myśl której spółka przewozowa MA na przejściach granicznych musi dostarczyć szczegółowe dane o swoich pasażerach na trasach przelotów zagranicznych.

Źródło: pobjeda.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE