Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra o krok od NATO
Miodrag-Vlahovic-ambasador.pobjeda.me

Czarnogóra o krok od NATO

Członkostwo w NATO to bardzo dobre rozwiązanie polityczne i kulturowe, które jest gwarancją bezpieczeństwa i umożliwia pokojowy rozwój oraz pozwala osiągnąć dobrobyt – ocenił dla Radia i Telewizji Czarnogóry (RTCG) były ambasador Czarnogóry w Waszyngtonie, Miodrag Vlahović. Podkreślił jednocześnie, że Czarnogóra jest o krok od przystąpienia do sojuszu. Komentarz pojawił się na skutek wystosowania przez 40 amerykańskich kongresmenów listu do Sekretarza Stanu USA Johna Kerry’ego, w którym sygnalizują, że Czarnogóra i Macedonia powinny przystąpić do Paktu Północnoatlantyckiego.

Według Vlahovicia Czarnogóra powinna teraz podwoić wysiłki, bo stoi przed wielką szansą, która może być przyczynkiem do poprawy sytuacji ekonomiczno-gospodarczej w kraju. Zwraca również uwagę na to, że Stany Zjednoczone od wielu lat wspierają Czarnogórę i w jej gestii leży teraz pielęgnowanie tych stosunków. Powinna również podtrzymywać dobrą komunikację z pozostałymi państwami członkowskimi i potraktować przystąpienie do NATO jako kwestię priorytetową.

Źródła: pobjeda.me, rtcg.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE