Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Orascom Development zainwestuje 1,1 mln EUR

Czarnogóra: Orascom Development zainwestuje 1,1 mln EUR

Dyrektor Orascom Development – Gerhard Nielsen, zamierza do 2025 r. zainwestować  łącznie 1,1 mln EUR w projekt budowy ośrodka turystycznego na Półwyspie Luštica, który jest to bardzo atrakcyjnym miejscem dla tego typu inwestycji.

Trudności finansowe z jakimi boryka się inwestor, skutecznie opóźniają realizację czarnogórskiego przedsięwzięcia. Kompleks turystyczny na Półwyspie Luštica jest tylko częścią tegorocznych planów inwestycyjnych Orascom Development (firma realizuje m. in. inwestycje w alpejskim kurorcie Andermatt, w Szwajcarii). Dyrektor Orascom podkreślił konieczność znalezienia dodatkowych źródeł dofinansowania rozpoczętego projektu, tak, aby wszystkie zaplanowane inwestycje można było doprowadzić do końca. Nielsen tłumaczy, że w czasie kryzysu, przy tak kosztownej inwestycji dużo trudniej niż zazwyczaj jest znaleźć partnera biznesowego, a warunki stawiane kredytobiorcom są bardziej restrykcyjne.

Rozpoczęcie budowy ekskluzywnego kompleksu planuje się na koniec roku br. lub początek 2013 r. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze i kompletowana jest niezbędna dokumentacja, potrzebna do  realizacji budowy pierwszych obiektów hotelowych.

Jako, że burmistrz gminy Tivat Miodrag Kankaraš popiera budowę ośrodka turystycznego na Półwyspie Luštica, a relacje z rządem w Podgoricy układają się bardzo dobrze, Nielsen jest przekonany, że w krótkim czasie upora się z zaistniałymi trudnościami.

Źródło: portalanalitika.me, bankar.me, balkans.com 

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE