Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Osiem firm w wyścigu o pierwsze pole golfowe

Czarnogóra: Osiem firm w wyścigu o pierwsze pole golfowe

Osiem firm z Czarnogóry i krajów sąsiednich chce się podjąć budowy pola golfowego wraz z zapleczem rekreacyjnym i luksusowymi hotelami na wzgórzu Spas w pobliżu Budvy.  Będzie to pierwszy ośrodek golfowy w Czarnogórze o tak wysokim standardzie.  

Inwestorem odpowiadającym za doprowadzenie przedsięwzięcia do finału jest powołana w marcu firma Montenegro Golf Course – 15% udziałów ma w niej miejska spółka Budva Holding, a pozostałe 85% firma R.E.B Holding należąca do belgijskiego biznesmena (i konsula honorowego Belgii) Jeana Dumortiera. Projekt przewiduje budowę pola golfowego z 18 dołkami wraz zapleczem usługowym, 2 hoteli o standardzie pięciogwiazdkowym i 20 kameralnych luksusowych willi dla gości ceniących spokój i prywatność.

Według zapewnień inwestora szacowany na ok. 100 mln EUR  kompleks o nazwie Royal Montenegro Golf Course ma powstać w ciągu 18 miesięcy – najpierw zostanie wybudowane pole golfowe, a w następnej kolejności obiekty hotelowe. Wszystkie firmy zgłaszające się do przetargu musiały spełnić szereg warunków – przedstawić wyniki finansowe z ostatnich 5 lat wraz z listą zrealizowanych projektów, przeciętny roczny przychód rzędu co najmniej 3 mln EUR przez ostatnie 3 lata i mieć doświadczenie w realizacji tak dużych inwestycji. Jak podano, wszystkie 8 zgłoszonych firm spełnia konieczne warunki – teraz dostaną kompletną dokumentację Royal Montenegro Golf Course i przedstawią swoje oferty realizacji, z których inwestor wybierze najkorzystniejszą.

Jak pisaliśmy już na balkanistyka.org realizacja projektu była planowana już 6 lat temu, jednak ze względu na trudności administracyjne do tej pory nie doszła do skutku. Rozpisanie przetargu ostatecznie ucina plotki o wycofaniu się belgijskiego biznesmena z inwestycji.

Źródło: seebiz.eu, vijesti.me, ntrealty.me

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE