Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Otwarcie hotelu Hilton w przyszłym roku
hilton-normalcompany.me

Czarnogóra: Otwarcie hotelu Hilton w przyszłym roku

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zatwierdził pierwszą transzę kredytu na budowę hotelu Hilton w Podgoricy. Prace postępują zgodnie z planem dlatego Czarnogóra już w przyszłym roku będzie mogła pochwalić się pierwszym w kraju hotelem znanej marki.
Obiekt w Czarnogórze (o którym pisaliśmy już na łamach portalu: Otwarcie hotelu Hilton Czarnogóra w maju 2015 roku), budowany jest zgodnie z najwyższymi standardami prestiżowej grupy hotelowej Hilton i będzie otwarty w lipcu 2015 roku.
Wymagane standardy są bardzo wysokie, jednak w EBOR są zadowoleni z postępu prac i ich jakości. Bank bez problemu zatwierdził więc pierwszą pulę kredytu. – Wydaliśmy pierwszą transzę w wysokości 3 000 000 euro, a łącznie planujemy zagwarantować 20 000 000 euro – powiedział dyrektor EBOR w Czarnogórze, Giulio Moreno.
Nowy hotel zachowa stary wygląd, ale w nowoczesnej formie. – Rozpoczęliśmy od przywrócenia tarasowi dawnego, charakterystycznego wyglądu; chcemy powrotu do tego co było, powiedział właściciel przedsiębiorstwa Normal Company, Žarko Burić.
Marka hotelu gwarantuje dodatkową jakość każdemu miejscu, w którym jej obiekt się pojawia. Wprowadzenie jej na rynek czarnogórski umieści więc Podgoricę i Czarnogórę na mapie prestiżowej sieci hoteli.
Hotel Hilton w Podgoricy będzie drugim tego typu obiektem na Bałkanach. Znajdzie się w nim około dwustu pokoi, ponad dwadzieścia apartamentów, sale konferencyjne, centrum odnowy biologicznej i spa.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE