Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Państwowa Inspekcja Turystyczna zamknęła dziewięć lokali w Nikšiciu

Czarnogóra: Państwowa Inspekcja Turystyczna zamknęła dziewięć lokali w Nikšiciu

Państwowa Inspekcja Turystyczna w ciągu dwóch dni zamknęła w Nikšiciu aż dziewięć obiektów, ponieważ ich właściciele lub dzierżawcy nie posiadali ważnej licencji na prowadzenie działalności. Zdaniem głównego inspektora turystycznego Svetlany Šljivančanin  głównym celem przeprowadzonej kontroli jest walka z szarą strefą, a ponieważ w 9 przypadkach stwierdzono brak wymaganej licencji, niektóre obiekty zostały   zamknięte.

Akcja została zorganizowana we współpracy z komendą policji, która udzieliła pomocy inspektorom. Wskutek stwierdzonych nieprawidłowości zamknięte zostały kawiarnie Evergrin, Etaž, DND, Kod Martina, Hajdučka pećina, Vučje, Lenox, jak również piekarnia Montenegro i fast food Hit Gril. Oczywiście w nadchodzącym czasie planujemy więcej kontroli w Nikšiciu kładąc szczególny nacisk na sprawdzenie, czy w placówkach nie jest prowadzona sprzedaż alkoholu nieletnim. Podobne inicjatywy odbędą się nie tylko w Nikšiciu, ale także w pozostałych gminach z północy, a także innych częściach Czarnogóry – oznajmiła Svetlana  Šljivančanin dodając, że sprzedaż alkoholu małoletnim będzie szczególnie surowo karana.

Źródło: pobjeda.me

 

 

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE