Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Park Narodowy Durmitor wśród najpiękniejszych w Europie
Park Narodowy Durmitor - interia.pl

Czarnogóra: Park Narodowy Durmitor wśród najpiękniejszych w Europie

Czytelnicy brytyjskiego dziennika The Guardian wybrali Park Narodowy Durmitor jednym z najpiękniejszych w Europie, ogłaszając go „absolutnie niesamowitym”. Oprócz czarnogórskiego, na liście znalazły się parki narodowe z Chorwacji, Hiszpanii, Finlandii, Polski i Białorusi, Wysp Kanaryjskich, Bułgarii, Włoch, Albanii i Islandiii.
Słynny dziennik zajął się w swoim rankingu mniej znanymi parkami narodowymi i poprosił o pomoc swoich czytelników, by to oni wybrali najpiękniejsze miejsca. Wielu z głosujących pochwaliło wiejskie krajobrazy Czarnogóry i podkreślało piękno kraju.
Park Narodowy Durmitor, który znajduje się na północy Czarnogóry, składa się z gór skalistych, nietkniętych lasów sosnowych, dwóch głębokich kanionów i czystych jezior. Cały piękny kraj można zwiedzić w dwa lub trzy dni, pisze The Guardian.
Durmitor to nie jedyny przedstawiciel Bałkanów, który zachwycił cudzoziemców. Na liście pojawiły się Jeziora Plitwickie z Chorwacji i albański Butrint.

Źródło: rtcg.me, theguardian.com

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE