Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Pierwsi goście w Regent Porto Montenegro
regent porto montenegro - portomontenegro.com

Czarnogóra: Pierwsi goście w Regent Porto Montenegro

Hotel Regent otworzył w sobotę, 2.08.2014 roku, swoje drzwi dla gości. Do pięciogwiazdkowego hotelu w porcie Porto Montenegro jako pierwsi przybyli turyści z Europy Zachodniej, Wielkiej Brytanii i Rosji. Na nocleg w luksusowym hotelu zdecydowała się też między innymi amerykańska aktorka filmowa i burleskowa, Dita von Teese.
Hotel tej klasy na pewno podniesie pozycję Tivatu i Czarnogóry. W związku z otwarciem obiektu, światowe media niezliczoną ilość razy reklamują miasto i kraj jako miejsce, do którego należy przyjechać i które należy zobaczyć, powiedział menedżer Adriatic Marinas, Danilo Kalezić.
– Goście, którzy przybędą do hotelu, nie tylko wpiszą się do księgi gości, ale ich nazwiska mają większe znaczenie, to bowiem historyczny moment. Czy byli tego świadomi, czy nie, w ten sposób dają swój wkład w repozycjonowanie Czarnogóry jako bardzo luksusowego miejsca turystycznego, informuje elitarny brytyjski dziennik, Financial Times. Dodaje również, że to znaczący krok w realizacji planu przekształcenia byłej wojskowej bazy morskiej w raj dla bogaczy.
W obiekt o powierzchni około 20 tys. m2 zainwestowano ponad 55 mln euro. Hotel dysponuje 83 pokojami, z których 34 to klasyczne pokoje, a 49 z nich to apartamenty prywatne. Pozostałe udogodnienia hotelowe to kawiarnie, ekskluzywna restauracja, biblioteka, pomieszczenia konferencyjne, centrum SPA i częściowo otwarty basen na jednym z ostatnich pięter budynku.
Hotel Regent Porto Montenegro, jest drugim w Europie i siódmym na świecie obiektem tajwańskiej sieci hoteli Regent Hotels and Resort. Oficjalnym inwestorem pierwszego obiektu pięciogwiazdkowego w Tivacie, jest firma PM Hotels, spółka-córka firmy Adriatic Marinas.

Za nocleg w hotelu, włączając oferty specjalne z powodu otwarcia, trzeba zapłacić od 368 euro.
Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na 27 sierpnia br.

Źródło: rtcg.me, pobjeda.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE