Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Pierwsze centrum szkoleniowe dla pilotów
Otvaranje-skole-za-obuku-pilota-pobjeda.me

Czarnogóra: Pierwsze centrum szkoleniowe dla pilotów

Przedsiębiorstwo lotnicze Airways Montenegro postanowiło wykorzystać walory sportowego lotniska w miejscowości Ćemovsko Polje, nieopodal Podgoricy – otworzone zostało tam jedyne na Bałkanach specjalistyczne centrum szkoleniowe dla pilotów. W ten sposób Airways Aviation Group, która do tej pory inwestowała w Wielkiej Brytanii i Australii, rozszerzyła sieć swojej działalności także na Czarnogórę, tworząc tu swoją spółkę-córkę.

Otworzenie centrum ma wielkie znaczenie dla gospodarki Czarnogóry, ponieważ stwarza szansę na rozbudowę turystycznego potencjału kraju. Airways Montenegro ma prawo do wykonywania dwóch rodzajów działalności – świadczenia lotów komercyjnych oraz wydawania licencji pilota.

- Stworzenie centrum szkoleniowego dla pilotów jest bardzo ważnym i atrakcyjnym projektem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wieloletnie lotnicze tradycje Czarnogóry. Airways Aviation Group ma swoje filie na całym świecie, możemy zatem uznać, że centrum jest dla nas znaczącym krokiem w rozwoju rodzimej gospodarki – skomentował Minister Transportu i Gospodarki Morskiej, Ivan Brajović.

- Liczymy na to, że centrum przyciągnie do naszego kraju inwestorów zagranicznych – deklaruje Minister Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, Branimir Gvozdenović.

Przedstawiciele władz podkreślają, że projekt ten może umożliwić Czarnogórze znaczący rozwój technologiczny i nawiązanie współpracy z wieloma interesującymi inwestorami. Wielką nadzieję pokłada się również w potencjalnie zwiększonej ilości turystów odwiedzających kraj.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE