Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: PKCG najlepszą izbą gospodarczą w regionie
business.actualno.com

Czarnogóra: PKCG najlepszą izbą gospodarczą w regionie

Czarnogórska Izba Gospodarcza (PKCG)  została ogłoszona najlepszą izbą gospodarczą w regionie Europy południowej i środkowej w tym roku. Taki werdykt wydało złożone z ekspertów jury niezależnej dyrekcji ds. wyboru i promocji najlepszych menadżerów i firm w regionie.

PKCG otrzymała nagrodę  – jak zaznaczono – za postępujący wzrost jakości towarów i usług,   a odebrał ją przewodniczący Czarnogórskiej Izby Gospodarczej Velimir Mijušković. Jego zdaniem to prestiżowe wyróżnienie świadczy o tym, że zadania wyznaczone tej organizacji są wykonywane właściwie i dlatego PKCG jest uważana za tak efektywnego promotora rozwoju gospodarczego.

Jury  doceniło także firmy i kadrę menadżerska z Czarnogóry. Najlepszym menadżerem w regionie został wybrany dyrektor wykonawczy firmy Voli Dragan Bokan, natomiast nagrodę  w kategorii najlepszej europejskiej firmy i najlepszego  menadżera otrzymał prezes rady nadzorczej CGES (Operator Systemy Przesyłowego) Dragan Laketić i dyrektor generalny firmy Nall International Jovan Lekić.

Najlepszym menadżerem w segmencie bankowości i najlepszy bank w regionie uznano Societe Generale Montenegro i generalnego dyrektora wykonawczego banku Brankę Pavlović. Tytuł najlepszej firmy regionu otrzymała Montenegro Stars Hotel Group, a należący do niej hotel Splendid w Bečići został wybrany najlepszym hotelem roku. Zarządzający Montenegro Stars Hotel Group Žarko Radulović otrzymał wyróżnienie jako najlepszy menadżer dekady.

Uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych firm i menadżerów z Europy południowej i środkowej  odbyło się w Sarajewie, w obecności kilkuset najlepszych europejskich menadżerów oraz znaczących osobistości świata polityki, biznesu i nauki. Wręczenie nagród poprzedzono konferencją „Regionalna współpraca gospodarcza i rozwój”.

Źródło: pobjeda.me, indikator.ba

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE