Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Po raz dziesiąty przyznano nagrody Wild Beauty Award
montenegro wild beauty - flickr

Czarnogóra: Po raz dziesiąty przyznano nagrody Wild Beauty Award

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG), kolejny rok z rzędu, przyznała nagrody za wkład w jakość, afirmację i promocję oferty turystycznej Czarnogóry. Gala Wild Beauty Award 2014 (WBA) odbyła się 23 grudnia br., w hotelu Lipka, w Kolašinie.
W przyznaniu prestiżowych wyróżnień wziął udział prezydent Czarnogóry, Filip Vujanović, który od dziesięciu lat patronuje to wydarzenie, a także minister turystyki i zrównoważonego rozwoju, Branimir Gvozdenović oraz liczni goście z sektora turystyki, kultury i życia publicznego.
Mając na uwadze propozycje Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, NTOCG, lokalnych organizacji turystycznych oraz obywateli, którzy za pośrednictwem aplikacji internetowej mogli przekazać swoje typy, Rada Wild Beauty Award 2014, podjęła decyzję o zwycięzcach w poszczególnych kategoriach. W składzie jury znaleźli się: minister turystyki i zrównoważonego rozwoju i jednocześnie prezes Rady World Beauty Award, Branimir Gvozdenović oraz członkowie: sekretarz ds. turystyki, Predrag Jelušić, a także przedstawiciele branży turystycznej: Mile Stijepović, Branko Kaženegra, Žarko Radulović i mediów: Gorica Šaković, Marijana Kadić-Bojanić, Nikola Perković.
W tym roku przyznano 17 nagród i 12 wyróżnień dla osób i organizacji, za wybitny wkład w poprawę jakości oferty turystycznej w 2014 roku.
Historia nagrody WBA sięga 2005 roku, a jej celem od początku było zachęcenie branży turystycznej do poprawy jakości, promocji, konkurencji, tworzenia i poznawania nowych wartości turystycznych, a także  zaangażowania w tworzenie zrównoważonego i rozpoznawalnego produktu Czarnogóry.

Zwycięzcy Wild Beauty Award 2014:

Hotele:

Najlepszy nowy hotel: Boutique hotel „Regent“ 5***** Porto Montenegro
Najlepszy nowy hotel na wybrzeżu Czarnogóry: Hotel „Castellastva”4****, Petrovac
Najlepszy hotel w północnej i środkowej części Czarnogóry: Hotel „Franca” 4****, Bijelo Polje
Najlepsza etno wioska: Eko katun „Vranjak“, Kolašin
W tej kategorii wyróżniono: Eko katun „Grebaje“, Plav, Gusinje oraz Seosko domaćinstvo „Kuća Kljajića“, Berane

Turystyczno-hotelowe przedsiębiorstwo z najlepszą nową ofertą i wkładem w rozwój turystyki: firma „Uniprom”
Najlepsze biuro podróży wspierające sprzedaż i rozwój rynku: „Kompas Montenegro”, Budwa
Wyróżnienie za poprawę dostępności lotniczej i wkład w promocję Czarnogóry otrzymały: „Montenegro Airlines” i „Turkish Airlines”

Biuro podróży z najlepszymi wynikami w waloryzacji oferty kontynentalnej i górskiej Czarnogóry: „Montenegro Adventures”, Podgorica
W tej kategorii wyróżniono firmę „Gardašević“ z Nikšicia

Biuro podróży lub agencja z najlepszymi wynikami w dziedzinie turystyki MICE: „Congress Travel”, Podgorica
Wyróżniono: „Talas M” z Budwy

Najlepszy projekt/kampania, która przyczyniła się do promocji, poprawy wizerunku i podniesienia jakości oferty turystycznej: Kampania „Za još ljepšu Utjehu” (Dla jeszcze piękniejszej Utjehy)
W tej kategorii wyróżniono projekt: „Ljudi sa prokletih planina” (Ludzie z przeklętych gór), Agencji Rozwoju Regionalnego Bjelasica, Komovi i Prokletije

Najlepsze wydarzenie turystyczne: „Lake Fest”, Nikšić
Wyróżniono: „Wybieramy najlepsze w turystyce”, Podgorica

Najlepsza plaża: Sveti Toma, Bečići i Club Riviera, Njivice
Najlepsze miejsce turystyczne/miejscowość: Stari Bar
Najlepsza turystyczna strona internetowa – nagroda dla autora: www.tivat.travel
Najlepszy nośnik, medium (dzieło autorskie/autor), które przyczyniło się do popularyzacji i budowania świadomości o znaczeniu zrównoważonej turystyki w Czarnogórze: Emisja TVCG: Montenegro all in one
Wyróżniono: Čudesna Crna Gora“, TV Vijesti oraz „Mediterraneo“, TV Budva

Najatrakcyjniejsza oferta turystyczna (specyficzna atrakcja): Wystawa „Transformersi osvajaju Podgoricu” (Transformersi podbijają Podgoricę), autor: Danilo Baletić
Najlepszy nowy projekt inwestycyjny w dziedzinie turystyki: Portonovi
Za szczególny wkład i wsparcie wydarzeń w ciągu roku: LTO Budwa
Wydarzenie roku: Sea Dance Festival, Budwa

Źrodło: mrt.gov.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE