Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Podgorica nominowana do nagrody Smart City
Podgorica - sehirler.net

Czarnogóra: Podgorica nominowana do nagrody Smart City

Członkowie redakcji i czytelnicy prestiżowego brytyjskiego czasopisma „The New Economy” nominowali stolicę Czarnogóry do nagrody Smart City za 2014 rok – poinformowały władze Podgoricy.

Wśród nominowanych są 73 miasta  z całego świata, a na wiosnę 2014 roku po ogłoszeniu rezultatów plebiscytu tym prestiżowym wyróżnieniem zostanie nagrodzonych 20 miast.

Kryteria przyznawania nagród koncentrują się w obszarach efektywności energetycznej,  sposobach zarządzania wodą i jej recyklingiem, transporcie, IT i infrastrukturze telekomunikacyjnej, bezpieczeństwie, rozwoju kulturalnym oraz dostosowaniu miejskich urzędów do wyzwań globalizacji .

Nominacja do nagrody Smart City jest jeszcze jednym dowodem potwierdzającym, że stolica Czarnogóry dynamicznie się rozwija. Magazyn „The New Economy” posiada szeroki krąg czytelników i jest rozprowadzany na adresy 99 000 osób na stanowiskach kierowniczych z dziedzin zarządzania, finansów, inżynierii i nowoczesnych technologii.

Źródło: portalanalitika.me

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE