Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Podpisano umowę na dostawę energii elektrycznej do huty stali w Nikšiciu

Czarnogóra: Podpisano umowę na dostawę energii elektrycznej do huty stali w Nikšiciu

Zeljezara

We wtorek turecka spółka Tosçelik przedłożyła Czarnogórskiej Elektrowni (EPCG) podpisaną umowę dotyczącą dostaw energii elektrycznej do huty stali w Nikšiciu. Umowa została podpisana na okres czterech miesięcy, od stycznia do marca.

Jest to pierwsza komercyjna umową między firmą a EPCG po zmianach, które wprowadzono w nowym roku – od 1 stycznia przedsiębiorstwa obowiązuje cena rynkowa, która uzależniona jest od ustaleń między spółką a dostawcą. EPCG zaproponowało Tosçelikowi cenę o 10% wyższą niż poprzednia nierynkowa, w zależności od dziennego i nocnego zużycia. EPCG oczekiwało, że Tosçelik poda, ile będzie wynosiło roczne zużycie energii elektrycznej w hucie, jednak firma nie potrafiła odpowiedzieć na to pytanie, odpowiedź uzależniając od produkcji.

Turecka firma w lutym zeszłego roku rozpoczęła produkcję w hucie stali, w której zatrudnionych jest 200 osób. Przed tygodniem produkcja została wstrzymana do czasu ustalenia nowej umowy dotyczącej dalszych dostaw prądu.

 

Źródło: vijesti.me

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE