Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra podpisuje porozumienie o utworzeniu CEF
httppomaderia.pluploadwysiwygimagespieniadz.jpeg

Czarnogóra podpisuje porozumienie o utworzeniu CEF

Przedstawiciele Czarnogóry, Macedonii, Słowenii, Bułgarii i Chorwacji podpisali porozumienie o utworzeniu Centrum rozwoju finansowego (CEF) jako organizacji międzynarodowej w celu wzmocnienia współpracy w zarządzaniu finansami publicznymi między państwami Południowej Europy.

W imieniu Czarnogóry umowę podpisał wiceminister finansów Nikola Vukićević. Siedziba organizacji znajdować się będzie w Słowenii.

- CEF sprzyja promowaniu współpracy międzyregionalnej, a także przyczynia się do zwiększenia świadomości o standardach międzynarodowych. Procedury CEF podkreślają istotę praktyki w zarządzaniu finansami publicznymi i w bankowości – tłumaczy przedstawiciel Banku Centralnego Czarnogóry, Milojica Dakić.

Członkostwo w organizacji jest jednym z kroków na drodze do unii ekonomicznej i monetarnej.

Źródła: pobjeda.me, liderpress.hr, bankar.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE