Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Pola golfowe w Tivacie

Czarnogóra: Pola golfowe w Tivacie

Holenderska firma LPGD zajęła pierwsze miejsce w przetargu na długoterminową dzierżawę gruntów byłej spółki Montepranco Tivat. Za użytkowanie terenów znajdujących się naprzeciw lotniska w Tivacie przedsiębiorstwo zaoferowało kwotę 11,3 mln EUR na 90 lat oraz dziewięcioletni program inwestycyjny o wartości 181,6 mln EUR.

Przetargowa Komisja Turystyki zaleciła radzie ds. prywatyzacji i projektów kapitałowych zaakceptowanie oferty zaproponowanej przez LPGD pod warunkiem utworzenia na terenach objętych przetargiem kompleksu golfowego oraz wszelkich związanych z nim udogodnień. Część gruntów obciążona jest procesami sądowymi. Warunki umowy muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez parlament Czarnogóry.

Najpoważniejszy przetargowy konkurent LPGD – firma Tivat Envelopment Golf – była
w stanie zapłacić jedynie 10,6 mln EUR.

 

Firma LPGD już w 2007 roku ubiegała się o możliwość wynajęcia wspomnianych terenów, jednak przetarg został odwołany ze względu na niezdolność potwierdzenia gwarancji inwestycyjnych holenderskiej spółki.

 

Źródła: vijesti.me, dan.co.me

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE