Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Polacy zainteresowani przejęciem KAP

Czarnogóra: Polacy zainteresowani przejęciem KAP

KAP - portalanalitika.me

Polska grupa przemysłowa BORYSZEW S.A. jest zainteresowana przejęciem Kombinatu Aluminium z Podgoricy (KAP), oznajmił dyrektor firmy Piotr Szeliga. Według oficjalnych informacji, wkrótce KAP zostanie poddany procesowi due diligence [analiza przedsiębiorstwa pod względem jego kondycji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej – przyp. red.] w celu określenia potencjału fabryki oraz ewentualnego ryzyka związanego z przejęciem. Zdaniem Szeligi dopiero od wyników tej procedury zależeć będzie, czy grupa BORYSZEW S.A. złoży ofertę akcjonariuszom.

Grupa BORYSZEW S.A. zamknęła niedawno fabrykę we Włoszech, która generowała miesięczne straty w wysokości 250 tys EUR i obecnie poszukuje nowych inwestycji w które może się włączyć. Polacy ponad miesiąc temu odwiedzili KAP i obejrzeli jego zakłady produkcyjne, ale rząd Czarnogóry nie chciał wtedy ogłosić o jakiej spółce mowa. BORYSZEW S.A. jest już trzecią firmą, która zwiedziła KAP w ubiegłym roku, lecz do tej pory jeszcze żadna z zainteresowanych firm nie złożyła oferty.

Grupa BORYSZEW  S.A. jest koncernem działającym w branży metalurgicznej i jedną z największych grup kapitałowych w Polsce. Grupa posiada 20 przedsiębiorstw w ośmiu krajach na trzech kontynentach, a w 2011 r. osiągnęła przychody w wysokości ponad 1 mld EUR – w zeszłym roku udało się je zwiększyć o 35%.

Źródło: portalanalitika.me, boryszew.com.pl

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE