Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Polscy i hiszpańscy przedsiębiorcy zainteresowani rolnictwem, energetyką i turystyką
I REGIONALNE FORUM BIZNESU w SOFII

Czarnogóra: Polscy i hiszpańscy przedsiębiorcy zainteresowani rolnictwem, energetyką i turystyką

Przedstawiciele ambasad Polski i Hiszpanii odwiedzili Montegnegro Business Alliance  (MBA), gdzie wyrazili gotowość do współpracy z członkami tej organizacji biznesowej, ze szczególnym naciskiem na rolnictwo, energetykę i turystykę.

Goście z Polski i Hiszpanii przedstawili także potencjał ekonomiczny swoich krajów  zwracając uwagę, że współpraca z firmami stowarzyszonymi w MBA  będzie korzystna dla obu stron. Potwierdzili także zainteresowanie biznesmenów z Polski i Hiszpanii współpracą z firmami z Czarnogóry.

Przedstawiciele MBA zapoznali zagranicznych gości z działalnością tej organizacji, jak i potencjałem gospodarczym Czarnogóry,  ze szczególnym uwzględnieniem tych obszarów w których współpraca ta może być realizowana.

Jak ocenia MBA, takie spotkania stwarzają rodzimym przedsiębiorcom możliwość poznania sposobu prowadzenia działalności biznesowej w krajach członkowskich UE, co jest ważne ponieważ Czarnogóra dąży do wstąpienia w szeregi tej organizacji. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Polski i Hiszpanii zaznajomili się także z przebiegiem współpracy MBA z innymi ambasadami w celu rozwoju biznesu w Czarnogórze, a także współpracy przedsiębiorców zagranicznych z przedsiębiorcami czarnogórskimi.

Po spotkaniu poinformowano, że zostaną podjęte działania w celu nawiązania kontaktów gospodarczych, przede wszystkim przez organizację w regularnych odstępach czasu spotkań przedsiębiorców z obu krajów.

Źródło: pobjeda.me 

 

 

 

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE