Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Port w Barze będzie przyjmował statki wycieczkowe
luka_bar.portalanalitika.me

Czarnogóra: Port w Barze będzie przyjmował statki wycieczkowe

W związku z międzynarodowym projektem „EA Sea-Way” podpisał umowę o przedłużeniu stanowiska do cumowania do 400 metrów na stanowisku dla turystów.

Umowa została podpisana z Instytutem Budowlanym Macedonii mającym siedzibę w Skopje.

Wydłużenie stanowiska do cumowania jest zgodne z planami zagospodarowania (Krajowym Studium Lokalizacji), a nowe stanowisko do cumowania umożliwi zatrzymywanie się statków o długości nawet do 400 metrów.

Realizacja projektu jest zgodna z głównymi celami projektu „EA Sea-Way”, polepszeniu dostępności i mobilności turystów z całego obszaru Bałkanów oraz przyczyni się do odnowienia infrastruktury a także sieci wiążącej porty oraz ich zaplecza.

Strategiczny projekt Europa Adriatic Sea-Way wszedł w życie przed 28 miesiącami i jest wart ok. 6,6 mln EUR a jest finansowany jest z Programu Współpracy Transgranicznej IPA Adriatic, który powstał z potrzeby rozwoju integracji i rozwoju usług przewozowych na obszarze graniczącym z Morzem Adriatyckim. Projekt skupia ok. 16 współpracowników w Grecji, Albanii, Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Słowenii i Włoszech.

Źródło: portalanalitika.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE