Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Porto Montenegro do lata chce zakończyć dwie inwestycje o wartości 50 milionów euro
porto.montenegro.portalanalitika.me

Czarnogóra: Porto Montenegro do lata chce zakończyć dwie inwestycje o wartości 50 milionów euro

Firma Adriatic Marinas, która w Tivacie, w miejscu dawnej bazy wojskowej, rozbudowuje port dla mega jachtów i jednocześnie elitarny kurort Porto Montenegro, do lata zamierza zakończyć dwie duże inwestycje. Jedną z nich jest budowa drugiego etapu przystani, a drugą budowa największego jak dotąd biznesowo-mieszkalnego budynku w tym kompleksie.

Aktualna, druga faza poszerzenia przystani, jest warta 27,45 mln euro, a prace wykonuje wyspecjalizowana firma Yu Briv z Kotoru. Po tym, jak wydłużono istniejący pomost, dobudowane zostały kolejne dwa w północnej części kompleksu. Aktualnie prowadzone są prace w południowej części portu, w celu przedłużenia kolejnego z pomostów i dobudowy dwóch falochronów. Prace te mają zostać zakończone do końca maja, kiedy Porto Montenegro uzyska w sumie 971 metrów długości nowych falochronów.
Po wykonaniu tych prac, pojemność najbardziej luksusowej przystani w tej części świata, będzie latem wynosić 458 miejsc do cumowania – dla łodzi od 6 do nawet 150 metrów długości.
Do czerwca, właścicielom w sumie 48 mieszkań w kompleksie, ma zostać również udostępniony nowo wybudowany, mieszkalno-biznesowy budynek Ksenija, wart 21,8 mln euro. Jego łączna powierzchnia wyniesie 14 200 metrów kwadratowych i będzie to największy, z sześciu dotąd wybudowanych, budynków w Porto Montenegro. Strabag, firma-wykonawca, razem z podwykonawcami, aktualnie pracuje przy wykończeniu konstrukcji dachowej i elewacji budynku.
Kolejną znaczącą inwestycją w kompleksie ma być budowa luksusowego kasyna, o powierzchni 7 300 metrów kwadratowych, która ma kosztować od 12 do 15 mln euro. W przygotowaniu jest wstępny projekt obiektu, ale nie wiadomo kiedy rozpoczną się prace przy budowie. Adriatic Marinas nie znalazło bowiem jeszcze odpowiednio reprezentacyjnego i doświadczonego międzynarodowego operatora kasyn, który byłby gotowy do przejęcia zarządzania w nowym obiekcie w Czarnogórze.

Źródło: vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE