Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Porto Montenegro znów najlepsze
Porto Montenegro - vijesti.me

Czarnogóra: Porto Montenegro znów najlepsze

Porto Montenegro zostało laureatem prestiżowej nagrody w kategorii: Najlepsza przystań dla super jachtów, którą przyznaje Brytyjskie Stowarzyszenie Portów Jachtowych (TYHA). Nagrodę podczas uroczystej ceremonii, zorganizowanej na targach żeglarstwa w Londynie, odebrał dyrektor portu, Tony Browne.
Już drugi rok z rzędu nagroda przyznawana jest portom, które posiadają akredytację Złotej Kotwicy, a właściciele łodzi i najemcy miejsc do cumowania głosują w kategoriach: brytyjska przystań na wybrzeżu, brytyjska przystań na wyspie, międzynarodowy port oraz port dla super jachtów.
Praktyka przyznawania Złotej Kotwicy oznacza kategoryzację portów poprzez przydzielenie od jednej do pięciu złotych kotwic, przy czym pięć złotych kotwic to nagroda najwyższej rangi i jest to symbol nadzwyczajnego sukcesu we wszystkich aspektach pracy przystani. Porto Montenegro po raz pierwszy zdobyło ją w 2011 roku.
– Wyróżnienie daje ogromną satysfakcję wraz z początkiem roku kalendarzowego, który dla Porto Montenegro niesie nowe wyzwania. Po pierwsze chcę podziękować za każdy pojedynczy głos użytkownikom portu, właścicielom jachtów i kapitanom – każdy z nich jest bezcennym wsparciem w naszym rozwoju. Nagroda odzwierciedla oddaną pracę i zaangażowanie całego zespołu Porto Montenegro, który stara się świadczyć najwyższy poziom jakości i usług, powiedział dyrektor Tony Browne, któremu nagrodę wręczyła Sarah Hanna z TYHA.
Przyznanie nagrody Złotej Kotwicy, w swoim założeniu, opiera się na usługach w porcie, ale także na zabezpieczeniu wysokiej jakości usług dla każdego właściciela łodzi. Wyróżnienie po raz pierwszy wręczono 25 lat temu i jest oparte na kodeksie Brytyjskiego Stowarzyszenia Portów Jachtowych, który koncentruje się na usługach, projekcie, budowie i eksploatacji przystani.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE