Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Powstaną kolejne obiekty w Luštica Bay
budownictwo

Czarnogóra: Powstaną kolejne obiekty w Luštica Bay

Luštica Development otrzymała pozwolenie na budowę obiektów turystycznych (tzw. faza F) oraz na budowę dwóch dróg w kompleksie Luštica Bay.
Przewidywana jest budowa ośmiu budynków z 45 obiektami mieszkalnymi. Powierzchnia brutto planowanych obiektów ma wynosić od 339,99 do 1187,14 m2. Prace przy projekcie Luštica Bay, odbywają się zgodnie z wytycznymi i określonymi standardami, a Luštica Development, jako podmiot gospodarczy w Czarnogórze, działa zgodnie z lokalnymi przepisami, szanując prawo i wypełniając zobowiązania o długoterminowej dzierżawie. – Dla nas, jako inwestorów, którzy rozwijają jedyny w kraju projekt typu greendfield (forma bezpośredniej inwestycji zagranicznej) i jednocześnie jeden z największych w tej części Europy, środowisko biznesowe jest niezwykle ważne i jesteśmy zadowoleni z postępów jakie dokonały się w tej dziedzinie w Czarnogórze. Tak jak wielokrotnie już informowaliśmy, nasze pozytywne i partnerskie relacje z rządem Czarnogóry i gminą Tivat, pozwalają nam na sprawne funkcjonowanie w czasie wykonywanych prac. W tym sensie też, Luštica Development zaoferowała pomoc przy realizacji niektórych prac początkowych przy budowie dróg, które są niezbędne dla realizacji projektu, powiedział dyrektor wykonawczy, Darren Gibson.
Luštica Bay jest kreowana jako nowe turystyczne miasto w Czarnogórze, w pełni włączone w środowisko naturalne oraz zintegrowane z lokalną społecznością i funkcjonujące dla odwiedzających przez cały rok. Miasteczko ma rozpościerać się na 690 hektarach ziemi, ma obejmować ponad 1000 mieszkań, ponad 500 domów mieszkalnych, siedem hoteli, pole golfowe, dwie i przystanie i inne obiekty.

Źródło: rtcg.me, bokanews.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE