Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Prace przy Luštica Bay idą zgodnie z planem
budownictwo

Czarnogóra: Prace przy Luštica Bay idą zgodnie z planem

Prace przy Luštica Bay idą zgodnie z planem i założonymi terminami. Ku końcowi zbliżają się prace przy budowie budynków mieszkalnych, widoczne są postępy przy budowie przystani, a obecnie trwają rozmowy ze znanymi na całym świecie operatorami tak, by budowa luksusowego kompleksu hotelowego mogła rozpocząć działalność w drugiej połowie 2015 roku, ogłosił dyrektor wykonawczy Luštica Development, Darren Gibson, w rozmowie z ministrem finansów, Radoje Žugiciem.
Minister Žugić pochwalił współpracę z renomowanymi inwestorami i powiedział, że rząd Czarnogóry w najbliższym czasie będzie tworzył warunki do formowania przewidywalnego i stabilnego otoczenia biznesowego. – Spodziewam się, że przyciągnie to nowych przedsiębiorców do inwestowania nie tylko w elitarną turystykę, ale także w inne sektory gospodarki, w których Czarnogóra ma znaczne zasoby, powiedział minister finansów.
Pierwsza faza projektu zakłada budowę 275 rezydencji willowych, 271 domów, 1158 apartamentów, 1260 pokoi w 7 hotelach, a dodatkowo: centrum wellness, dwie przystanie ze 170 miejscami do cumowania, sklepy, restauracje, kawiarnie, bary i inne. Kamień węgielny pod budowę pierwszych 10 budynków mieszkalnych wmurowano 18 maja ubiegłego roku.

Źródło: gov.me, balkanistyka.org

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE