Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Procedura wydawania przepustek w pasie przygranicznym zostanie zaostrzona
pasos - kurir-info.rs

Czarnogóra: Procedura wydawania przepustek w pasie przygranicznym zostanie zaostrzona

Według oficjalnych informacji, procedura wydawania przepustek przygranicznych pomiędzy Czarnogórą a Chorwacją po przystąpieniu tego kraju do UE zostanie zaostrzona. W celu ich uzyskania nie wystarczyjużzameldowanie w strefie przygranicznej. Trzeba będzie spełnić jeden z trzech warunków: posiadanie rodziny, pracy albo gruntów ornych po drugiej stronie granicy.

Chorwacka ambasador Ivana Sutlić Perić oznajmiła również, że nie przewiduje się żadnych zmian w zakresie podróżowania z paszportem. W ostatnim czasie Chorwcja podpisała porozumienie w sprawie granic i demarkacji z Bośnią i Hercegowiną i jak informuje Perić, podobny dokument zostanie podpisany z Czarnogórą. Będzie on opierał się na tej samej zasadzie jak dotychczas, czyli dotyczył powierzchni w odległości pięciu kilometrów po obydwu stronach granicy. Ambasador przypomniała, że w przypadku Czarnogóry, ze względu na Zatokę Kotorską obszar ten obejmuje odcinek wybrzeża do Tivatu z czarnogórskiej strony.

Ambasador Chorwacji wyraziła opinię, że Czarnogóra bardzo szybko stanie się pełnoprawnym członkiem UE, ponieważ mądrzej i szybciej niż Chorwacja rozpoczęła proces negocjacji akcesyjnych.

Źródło: portalanalitika.me

 

 

 

About Marta Buraczyńska

KOMENTARZE