Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Program praktyk dla absolwentów szkół wyższych
adevarul.ro

Czarnogóra: Program praktyk dla absolwentów szkół wyższych

Po dziewięciu miesiącach (15 października) zakończyła się pierwsza edycja urzędowej praktyki zorganizowanej dla przeszło 4 tysięcy czarnogórskich studentów. Nie wiadomo jednak do tej pory, jaka część z nich może liczyć na otrzymanie stałego zatrudnienia.

W trakcie odbywania praktyk każdy uczestnik został objęty bezpłatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, a także otrzymywał wypłatę w wysokości 50% średniej pensji netto.

Urząd ds. zasobów ludzkich zapewnia, że większość pracodawców jest zadowolona z wzięcia udziału w programie i deklaruje chęć przystąpienia i do kolejnej edycji. Nieoficjalnie wiadomo, że zatrudnieniem absolwentów szkół wyższych są jak na razie najbardziej zainteresowani przedstawiciele sektorów turystyki i bankowości.

Od 15.09. do 15.10. bieżącego roku pracodawcy mogli rejestrować chęć udziału w szkoleniach kolejnej generacji absolwentów. W najbliższych dniach okaże się, jaka część młodych Czarnogórców będzie mogła zdobywać specjalistyczne doświadczenie w ramach omawianego projektu. Aplikacje mogą składać do 15. listopada.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE