Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Projekt Luštica Bay zdobywcą nagrody ASLA
lustica bay- pobjeda.me

Czarnogóra: Projekt Luštica Bay zdobywcą nagrody ASLA

Projekt Luštica Bay został wyróżniony Nagrodą Doskonałości w dziedzinie planowania i projektowania, którą przyznaje Amerykańskie Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu (ASLA). Czarnogórska koncepcja, realizowana w Tivacie, znalazła się w najlepszej czwórce wśród 63 tegorocznych pomysłów.
Założone w 1899 roku ASLA jest stowarzyszeniem architektów krajobrazu, które reprezentuje 16 tysięcy członków z 49 profesjonalnych i 68 grup studenckich .
– Nagroda Doskonałości przyznawana jest tym projektom, które wykazują oryginalne zastosowanie architektury krajobrazu w twórczej kombinacji, a które przyczyniają się jednocześnie do rozwoju samej profesji. Wyróżnia się wyjątkowe i innowacyjne projekty, którym udaje się przewyższyć swoje początkowe założenie. Projekt Luštica Bay, którego łączną wartość szacuje się na ponad milion euro, realizuje fima Luštica Development AD. Przedsiębiorstwo z Tivatu zainwestowało dotychczas ponad 30 mln euro w realizację pomysłu, informuje się w oświadczeniu agencji Magna.
Pierwsza faza projektu zakłada budowę 275 rezydencji willowych, 271 domów, 1158 apartamentów, 1260 pokoi w 7 hotelach, a dodatkowo: centrum wellness, dwie przystanie ze 170 miejscami do cumowania, sklepy, restauracje, kawiarnie, bary, szkoła, szpital i tereny golfowe tworzone przez znaną i renomowaną firmę Gary Player Design.
Kamień węgielny pod budowę pierwszych 10 budynków mieszkalnych wmurowano 18 maja br., a na rynku światowym sprzedano już ponad 80 apartamentów.

Źródło: pobjeda.me, portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE