Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Projekt ustawy ograniczającej działalność szarej strefy
piggy-bank-atop-money - quizzle.com

Czarnogóra: Projekt ustawy ograniczającej działalność szarej strefy

Projekt ustawy o zapobieganiu nielegalnej działalności, który został rozpatrzony przez Rząd, zawiera szereg innowacji w celu zwalczania szarej strefy – ogłosili przedstawiciele ministerstwa finansów. Inicjatywa takiej ustawy pojawiła się w trakcie prac Komisji ds. zwalczania szarej strefy.

W ustawie zabrania się prowadzenia wszelkiej niezarejestrowanej działalności. Ponadto zobowiązuje się banki do udzielania, w razie potrzeby, informacji na temat transferów klientów w systemie płatności.

Ponadto ustawa wyraźnie zabrania zakładania nowej działalności gospodarczej przez przedsiębiorcę, którego poprzednia firma ogłosiła stan upadłości. Związane jest to również z obowiązkiem prowadzenia przez media ewidencji reklamodawców, co pozwoli na ich większą kontrolę.

 

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE