Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Promocja turystyki w Wiedniu
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Czarnogóra: Promocja turystyki w Wiedniu

W dniach od 16. do 19. stycznia bieżącego roku odbędą się w Wiedniu Targi Turystyki (Ferien Messe Wien), na których zaprezentuje się również Czarnogóra. Na wspólnym stanowisku Narodowej Organizacji Turystycznej Czarnogóry swoje oferty przedstawią miejscowości Herceg Novi, Tivat, Budva, Bar i Ulcinj, a także krajowy przewoźnik lotniczy Montenegro Airlines.

Na targach zaproponowany zostanie przede wszystkim aktywny wypoczynek w Czarnogórze. Promowana będzie również turystyka kulturowa i religijna, wydarzenia sportowe i muzyczne, naturalne piękno i walory przyrodnicze kraju, a także dziedzictwo kulturowe i historyczne.

Na Targach Turystyki, które posiadają już 38-letnią tradycję, zbiera się zazwyczaj około 700 wystawców z 70 państw. W ubiegłym roku odwiedziło je około 150 tys. osób zainteresowanych turystyką.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE