Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra promuje Exit Adventure i Sea Dance Festival na EXPO w Mediolanie
targi turystyczne Czarnogóra - img.montenegro.travel

Czarnogóra promuje Exit Adventure i Sea Dance Festival na EXPO w Mediolanie

Przedstawiciele Turystycznej Organizacji Budwy, przedstawili 10 czerwca br. włoskim dziennikarzom, Sea Dance Festival i turystyczną ofertę Budwy. Spotkanie z mediami odbyło się w ramach Światowej Wystawy EXPO 2015 i miało na celu promocję tegorocznych festiwali Exit Adventure, w ramach których wyróżnia się festiwal Exit w Nowym Sadzie i Sea Dance Festival w Budwie.
Na konferencji głos zabrali dyrektor Turystycznej Organizacji Budwy, Jelena Rađenović oraz Bojan Stevanović, zastępca komisarza Republiki Serbii na Expo 2015.
Rađenović szczególnie podkreśliła znaczenie festiwalu dla całej turystycznej oferty Czarnogóry, ale również znaczące skutki, które ma w dziedzinie promocji kraju na arenie międzynarodowej. – Sea Dance Festival przyczynił się do podniesienia międzynarodowego wizerunku miasta i całego wybrzeża i wierzę, że całkowicie zasłużenie zdobył tytuł najlepszego europejskiego festiwalu średniej wielkości. W tym roku oczekujemy 40 000 odwiedzających dziennie, a to znacząco wpłynie na wzrost lokalnych przychodów, co w pełni uzasadnia zaufanie i wsparcie finansowe Budwy, które dała organizatorom, powiedziała.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najwybitniejszych włoskich mediów, m.in. Rai TV Expo, ANSA, Itinerari & Luogji, Elle, TVN Media Group, Radio Classica, Travel Quotididano, 02 Blog, Radio Popolare, a także przedstawiciele mediów serbskich, których ze szczegółami Exit Adventure zapoznał Bojan Stevanović. – Tegoroczny Exit Adventure odbędzie się w dniach od 9 do 18 lipca. Tradycyjnie, rozpocznie się festiwalem Exit w Nowym Sadzie (obecnym posiadaczem tytułu Najlepszego Europejskiego Festiwalu), a następnie impreza Sea Dance Festival (15-18 lipca) przeniesie się do Czarnogóry. W tym roku publiczność będzie miała okazję posłuchać ponad 1000 artystów, co wskazuje na powagę festiwalu, powiedział Stevanović.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE