Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Prva banka CG przejmuje hotel Lipka

Czarnogóra: Prva banka CG przejmuje hotel Lipka

Według nieoficjalnych informacji, maksymalnie za miesiąc hotel Lipka w Kolašinie stanie się własnością czarnogórskiego banku Prva banka CG, informuje dziennik „Vijesti”.
Przedstawiciele Prva banka CG złożyli już wniosek do publicznego rejestru danych o gruntach i budynkach, jednak proces rejestracji nowego właściciela obiektu nie został jeszcze zakończony.
Źródła, na które powołują się „Vijesti”, utrzymują, że hotel Lipka stanowił gwarancję kredytu, który zaciągnęli jego właściciele w Prva banka CG, a ze spłatą którego zalegają. Potwierdzeniem tego może być nieoczekiwane zamknięcie hotelu po świętach majowych.
– Słyszeliśmy, że pracodawcy podjęli decyzję o zamknięciu hotelu ze względu na ogromne problemy finansowe. Kredyt, który udzieliła Prva banka CG nie został spłacony w terminie. Biorąc pod uwagę fakt, że hotel jest zabezpieczeniem otrzymanej pożyczki, sądzimy, że przygotowywana jest również zmiana właściciela. Nas interesuje nas tylko to, kiedy otrzymamy zaległe wynagrodzenia – oświadczyli anonimowo pracownicy hotelu.

 

Źródło: bankar.me, vijesti.me

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE