Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Prywatyzacja Riwiery Budwańskiej jeszcze w tym roku?
riwiera budwanska google.com

Czarnogóra: Prywatyzacja Riwiery Budwańskiej jeszcze w tym roku?

Zgodnie z postanowieniami komisji przetargowej do spraw Riwiery Budwańskiej planuje się, aby teren ten podzielić na dwie części. Pierwsza objęłaby hotele, których sprzedaż jest niemożliwa ze względu na długoterminowy okres wynajmu obiektów, a zatem wyspę-hotel Sveti Stefan, Miločer i HTP Miločer. W skład drugiej weszłyby z kolei pozostałe nieruchomości, które można wystawić na sprzedaż.

- Obiekty, które nie są objęte długoterminowym okresem wynajmu, moglibyśmy zaoferować na sprzedaż jeszcze w tym roku. Przetargi zostałyby przeprowadzone najpóźniej na początku przyszłego roku kalendarzowego – skomentował przewodniczący komisji przetargowej, Branko Vujović.

Jednym z kluczowych warunków przeprowadzenia prywatyzacji Riwiery jest dokonanie rzetelnej wyceny znajdujących się na niej nieruchomości.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE