Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Przedsiębiorcy nie chcą ponosić opłat komunalnych
porto.montenegro.portalanalitika.me

Czarnogóra: Przedsiębiorcy nie chcą ponosić opłat komunalnych

Na liście inwestorów, którym gmina Budwa zamierza zająć nieruchomości, o ile tylko nie uiszczą w trybie natychmiastowym zaległych opłat za media i nie zawrą umowy w sprawie rozliczania wynagrodzenia za organizację terenu miasta, znajduje się pięć dużych firm budowlanych: Fab lajv, Old Town Invest Group, Nivel, Mcc engineering oraz Beppler & Jackobson.

Powyżej wymienione przedsiębiorstwa są dłużne gminie Budwa blisko 23 mln EUR. Prezydent Budwy, Lazar Rađenović twierdzi, że jednym z możliwych rozwiązań jest przejęcie części nieruchomości dłużników, które to mogłyby zostać wykorzystane na cele publiczne.

Służby komunalne wystosowały do przedsiębiorców stosowne komunikaty, w których zawarte są szczegółowe informacje o dokonywaniu opłat oraz propozycje umów regulujących opisywane kwestie. Jednakże żaden z nich umowy nie podpisał, co jest równoważne z odebraniem pozwolenia na użytkowanie.

 

 

Źródła: dnevne novine, seebiz.eu

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE