Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Przewiduje się dużą liczbę turystów z Azerbejdżanu
targi turystyczne Czarnogóra - img.montenegro.travel

Czarnogóra: Przewiduje się dużą liczbę turystów z Azerbejdżanu

Czarnogórę w tym roku odwiedzi znaczna liczba turystów z Azerbejdżanu, ogłosiła Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG), która przedstawiła swoją ofertę turystyczną na targach AITF, odbywających się od 2 do 4 kwietnia br. w Baku.
Gościom, podczas pierwszego dnia targów, przedstawiona została oferta na nadchodzący sezon, w tym szczególne atrakcje w ramach aktywnego wypoczynku. – Zaprezentowaliśmy turystyczną ofertę kraju, ale także kulturowe i historyczne dziedzictwo, piękno naturalne oraz projekty inwestycyjne w dziedzinie turystyki, poinformowano z NTOCG.
Ogłoszono także, że pozytywny wpływ na dalszy rozwój turystyki, ma bezwizowy system dla obywateli Azerbejdżanu (jeśli chodzi o podróże do Czarnogóry), ale również dobre stosunki polityczne między krajami.
Czarnogórskie stoisko, pierwszego dnia targów, odwiedził ambasador Czarnogóry w Turcji, Branko Milić i jego współpracownicy. Na miejscu pojawił się również minister turystyki i kultury Azerbejdżanu, Abulfazl Garayev.
W celu dalszej poprawcy promocji Czarnogóry na tym ważnym rynku, podczas targów, odbyły się spotkania z przedstawicielami mediów i agencjami reklamy. Informacje na temat wycieczek do Czarnogóry, cen pakietów, wyboru zakwaterowania oraz lotów czarterowych podczas sezonu, cieszyły się sporym zainteresowaniem.
Podobnie jak w poprzednich latach, również w tym roku planowane jest wprowadzenie lotów czarterowych z Baku do Podgoricy, począwszy od 25 czerwca, dwa razy w tygodniu.
Turystyczną ofertę Czarnogóry na tegorocznej giełdzie turystyki AITF, przedstawiła Czarnogórska Organizacja Turystyczna, we współpracy z Ministerstwem Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, lokalnymi organizacjami turystycznymi, branżą turystyczną i partnerami strategicznymi. Na stoisku, swoje propozycje przedstawiły m.in. lokalne organizacje Budwy i Baru oraz biuro podróży R-Tours Montenegro.
AITF jest wiodącą giełdą turystyczną w regionie Morza Kaspijskiego, która umożliwia wystawcom poznanie prawdziwego obraz regionalnego rynku turystycznego i jego potencjału.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE