Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Przygotowania do Sea Dance Festival idą zgodnie z planem
exit.kurir-info.rs

Czarnogóra: Przygotowania do Sea Dance Festival idą zgodnie z planem

Przygotowania do tegorocznej, drugiej edycji najlepszego europejskiego festiwalu (w kategorii do 40 000 odwiedzających), Sea Dance Festival, idą zgodnie z założonym planem, stwierdzono na spotkaniu, w którym uczestniczył zespół koordynujący prace.
Oprócz przedstawiciela gminy Budwa i miasta-gospodarza jednocześnie, Lazara Radjenovicia i menedżer Mileny Marović Bogdanović, w spotkaniu udział wzięli: sekretarz Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, Predrag Jelušić, dyrektor Czarnogórskiej Organizacji Turystycznej (NTOCG), Željka Radak Kukavičić oraz dyrektor festiwalu Exit, Dušan Kovačević ze współpracownikami.
Do organizacji takiego wyjątkowego i kompleksowego projektu zaangażowane są grupy z gminy Budwa, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej oraz Czarnogórska Organizacja Turystyczna, która podobnie jak w poprzednim roku daje pełne wsparcie organizatorom festiwalu.
Zdaniem dyrektora festiwalu EXIT (w ramach którego odbywa się festiwal w Czarnogórze), Dušana Kovačevicia, liczba przybywających może zostać podwojona. Wśród zapowiadanych gości, z ponad 50 krajów, ze wszystkich kontynentów, największa liczba osób ma przybyć z Europy Zachodniej (głównie Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Belgii), ogłoszono z NTOCG.
– Sea Dance Festival jest przykładem wspólnej, ciężkiej pracy Budwy, Czarnogóry i zespołu przygotowującego Exit. Zanotowano wysoki poziom współpracy ze spółkami publicznymi, które stanowią integralną część organizacji festiwalu. Zainteresowanie Sea Dance Festivalem 2015 jest ogromne na całym świecie i liczba gości na pewno się zwiększy, zaznaczył Kovačević.
Tegoroczny festiwal skupi wiele gwiazd światowej muzyki. Oprócz ekskluzywnego koncertu brytyjskiej gwiazdy The Prodigy, na scenie pojawi się brytyjska grupa muzyczna Rudimental, Róisín Murphy, Sigma, najpopularniejszy bałkański zespół Dubioza Kolektiv, Brookes Brothers, Black Sun Empire i inni.
Do oficjalnego otwarcia festiwalowych bram na plaży Jaz pozostał miesiąc. Sea Dance Festival rozpocznie się 15 lipca i potrwa do 18 lipca.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE