Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Przygotowania do zimowego sezonu turystycznego
narciarstwo-wikipedia.org_

Czarnogóra: Przygotowania do zimowego sezonu turystycznego

W celu lepszego przygotowania do zimowego sezonu turystycznego konieczne jest polepszenie możliwości ośrodków narciarskich poprzez budowę nowych obiektów i remont tras i wyciągów już istniejących, zainwestowanie w armatki wytwarzające sztuczny śnieg, serwis i szkółki narciarskie, a także w infrastrukturę hotelową na północy Czarnogóry – oceniono na spotkaniu Komitetu ds. turystyki i hotelarstwa Czarnogóry (PKCG). W spotkaniu wzięli udział także przedstawiciele Ministerstwa Turystyki i Zrównoważonego Rozwoju, Krajowej Organizacji Turystycznej i Urzędu ds. inspekcji pracowniczych.

Przygotowanie sezonu zimowego zostało zaliczone do priorytetowych działań na nadchodzące tygodnie. Podkreślono ponadto konieczność zniwelowania szarej strefy w sektorze turystycznym i w branży hotelarskiej. Podkreśla się też konieczność poprawienia jakości usług lotniczych przy jednoczesnym obniżeniu cen.

- Nadchodzący sezon jest dobrze przygotowany. Otworzono 17 nowych hoteli oferujących 1800 miejsc noclegowych – ocenia wiceminister turystyki, Željka Radak.

Z informacji podanych przez Ministerstwo Turystyki i Zrównoważonego Rozwoju wynika, że dochody do budżetu, państwa pochodzące z turystyki, wyniosły w ciągu ośmiu miesięcy tego roku prawie 610 mln EUR, co stanowi kwotę o 3% większą, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Efekty gospodarcze, które są osiągane dzięki turystyce, pozytywnie oddziałują na pozostałe sfery działalności ekonomicznej państwa.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE