Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Rada monitorowania turystyki jako narzędzie rozwoju gospodarczego
luka_bar.portalanalitika.me

Czarnogóra: Rada monitorowania turystyki jako narzędzie rozwoju gospodarczego

Trwają prace nad ustanowieniem Rady monitorowania rozwoju turystyki w kraju, która miałaby aktywnie współpracować z inwestorami w celu podwyższenia konkurencyjności czarnogórskiej turystyki. Realizacja projektu zakłada również polepszenie dotychczasowej infrastruktury oferowanej turystom.

Do zadań Rady należeć będzie szczegółowe rozplanowywanie wydarzeń turystycznych i przygotowywanie kraju do przyjęcia jak największej ilości turystów w sezonie letnim. Proponuje się, aby decyzje turystyczne były podejmowane na poziomie gmin, co pozwoliłoby na najdokładniejszą analizę możliwości i wyzwań.

Przewiduje się także, że Rada będzie zobligowana do zaproponowania najtrafniejszych zmian w prawie Czarnogóry. Wszystkie działania mają zmierzać do wykreowania Czarnogóry jako całorocznego celu podróżniczego.

Przewodniczącym Rady zostanie Premier, a do jej członków należeć będą wicepremier, ministrowie zrównoważonego rozwoju i turystyki, sprawiedliwości, transportu i gospodarki morskiej oraz finansów a także przedstawiciel Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki.

 

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE