Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Radulović najlepszym menadżerem dekady
Zarko Radulović-rtcg.me

Czarnogóra: Radulović najlepszym menadżerem dekady

Hotelarzowi Žarko Raduloviciowi i hotelowi Splendid, którego jest właścicielem, zostały przyznane najbardziej znaczące regionalne tytuły: dla Najlepszego Menadżera Dekady oraz dla Najlepszego Przedsiębiorstwa regionu południowo-wschodniej i środkowej Europy. Radulović otrzymał pozłacaną kryształową statuetkę, a Splendid Złotą Tablicę – dla najlepszego hotelu w regionie,  jak ogłoszono z grupy hotelowej Montenegro Stars.

Na uroczystej ceremonii w hotelu Holliday Inn wręczono łącznie 20 nagród w różnych dziedzinach gospodarki z 12 krajów Europy. Radulović jest zdobywcą jedynej nagrody z zakresu hotelarstwa oraz turystyki na terenie południowo-wschodniej i środkowej Europy, a Splendid pierwszej nagrody dla najlepszego hotelu roku.

Regionalne jury przyznało w uzasadnieniu, że Žarko Radulović już od lat jest osobowością numer jeden w hotelarstwie w regionie, a hotel, którego jest współwłaścicielem, króluje w branży jako miejsce z najlepszą obsługą, warunkami zakwaterowania czy jakością. Mimo kryzysu ekonomicznego na świecie, Splendid ma wspaniałe wyniki finansowe, poinformował przewodniczący komisji oraz dyrektor generalny wydarzenia, Pane Škrbić.

Jest to nagroda mająca długą tradycję w regionie. W ciągu 20 lat przyznała wyróżnienie 28 razy. Radulović był już wcześniej nagradzany na tej prestiżowej imprezie w 2009 roku. Tegorocznymi laureatami zostali także prezes Ericsson Nikola Tesla dla terenu Chorwacji, Gordana Kovačević oraz stojący na czele firmy Krka ze Słowenii, Jože Kolarič.

Oprócz ludzi ze świata biznesu, w Sarajewie przyznano także 15 nagród dla osób niezwiązanych z nim bezpośrednio, ale mających duży wkład w jego rozwój. Są to m.in. nagrody dla najlepszego ministra czy burmistrza, ale także dla odnoszących największe sukcesy w dziedzinie bankowości, nauki i edukacji oraz sportu.

Źródło:  portalanalitika.me,  montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE