Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Royal Group kupuje Królewską Plażę w Budwie
Sveti-Stefan-(Montenegro)

Czarnogóra: Royal Group kupuje Królewską Plażę w Budwie

Przedsiębiorstwo Royal Group, ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zaoferowało 21,18 mln euro za Królewską Plażę w Budwie. Działanie firmy było możliwe dzięki wykorzystaniu spółki-córki, Queens Beach Development Company z Podgoricy, która złożyła ofertę na zakup terenu, poinformowała agencja Anadolija. Należy zaznaczyć, że do przetargu stanęła jedynie grupa z Abu Dhabi.
Królewska Plaża w Czarnogórze jest w sprzedaży od października zeszłego roku. Na teren najpiękniejszej plaży w kraju, znajdującej się między miejscowością Buljarica (gmina Budwa), a miejscowością Čanj (gmina Bar), składa się 423 000 m2, z czego prawie 188 000 m2 jest własnością gminy Bar, podczas gdy pozostała część należy do gminy Budwa.
Planuje się, by w ciągu najbliższych piętnastu dni została sprawdzona ważność oferty arabskiego przedsiębiorstwa, poinformował wiceprezes komisji przetargowej, Dragan Simović. Ośmioletni cykl inwestycyjny szacuje się na 180 mln euro. W pierwszej fazie powstaną obiekty centralne – hotel, centrum SPA i port, co według Simovicia, zostało już zaakceptowane. Royal Group dostarczyła dowody wcześniejszych inwestycji, gwarancję bankową o wartości 500 000 euro oraz pozostałe wymagane dokumenty.– Myślę, że oferta jest całkowicie poprawna, czynnikiem ograniczającym była cena za metr kwadratowy, nie mniejsza niż 50 euro, a ta kwota została zaoferowana, powiedział mediom Simović i dodał, że według przetargu, oferentowi przysługuje termin do 90 dni by zakończyć rozmowy. Oczekuje się, że negocjacje zostaną zakończone pomyślnie, a inwestor jeszcze w tym roku rozpocznie budowę.

Źródło: balkans.aljazeera.net, seebiz.eu

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE