Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Rozpoczęła się ostatnia faza budowy willi Dukljanski vrtovi
dukljanski vrtovi- vijesti.me

Czarnogóra: Rozpoczęła się ostatnia faza budowy willi Dukljanski vrtovi

Uroczystym przecięciem wstęgi, były amerykański senator Richard Lugar, zaznaczył początek ostatniej fazy budowy kompleksu Dukljanski vrtovi na Zavali. Lugar, który wcześniej spotkał się z najważniejszymi politykami w Czarnogórze, prezydentem Filipem Vujanoviciem, premierem Milo Djukanoviciem i burmistrzem Budwy, Lazarem Radjenoviciem, w ramach odwiedzin, był także honorowym gościem na uroczystym obiedzie, zorganizowanym przez głównego inwestora projektu, Nila Emilfarba.
Emilfarb powiedział, że zakończono 80% prac przy kompleksie, a całkowitego zakończenia oczekuje się w 2014 roku. Dukljanski vrtovi, są największą prywatną inwestycją USA w Czarnogórze, ogłosił Lugar i dodał, że w kraju realizuje się obecnie 25 projektów amerykańskich inwestorów, co daje 500 nowych miejsc pracy dla obywateli. – Amerykańscy inwestorzy szukają możliwości w krajach o przejrzystych zasadach biznesowych i wiarygodnych instytucjach prawnych. Czarnogóra ma wielki potencjał i oczekujemy dalszego wzrostu inwestycji z całego świata, powiedział senator, który po przecięciu wstęgi, zasadził drzewko oliwne jako symbol jego dziesięcioletniego zobowiązania.
Inwestorzy, w ramach projektu Dukljanski vrtovi, będą realizować liczne inwestycje m.in. w Budwie i Kolašinie, powiedziała dyrektor ds. PR, Milena Spahić. Poinformowała, że w ciągu najbliższych dni rozpocznie się budowa obiektu Dom21. Budynek, jak zaznaczyła, będzie miał 14 pięter, w tym 3 podziemne i łącznie około 1000m2m2 powierzchni. Nil Emilfarb, ogłosił także nowe amerykańskie inwestycje w Budwie, Kotorze i Petrovcu, a także pochwalił tereny północne Czarnogóry. Według jego słów, turystyka, nieruchomości, sektor energetyki i projekty infrastruktury dają, dzięki wielkiemu potencjałowi na tym obszarze, możliwość współpracy z zagranicznymi inwestorami.

Źródło: pobjeda.me, vijesti.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE