Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Rozpoczęto budowę luksusowego hotelu Riviera Crystal w Petrovcu

Czarnogóra: Rozpoczęto budowę luksusowego hotelu Riviera Crystal w Petrovcu

Wylaniem kilku łopat betonu symbolicznie oznaczono wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pięciogwiazdkowego hotelu Riviera Crystal w miejscowości Petrovac położonej w centrum czarnogórskiego wybrzeża. W oficjalnej uroczystości otwierającej prace budowlane wzięli udział m.in. Minister Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki Predrag Sekulić, właściciel spółki EuroMix Trade Miloš Perović oraz zastępca ambasadora Niemiec w Czarnogórze Olaf Poshke.

Inwestycja jest wspólnym projektem Budva Riviera Hotel Group oraz EuroMix Trade, a jej wartość szacuje się na 32 mln EUR. Projekt otrzymał wsparcie od Niemieckiego Funduszu Inwestycyjnego w postaci pożyczki w wysokości 13 mln EUR. W nowym obiekcie goście będą mieli do dyspozycji 180 pokoi, salon odnowy biologicznej, centrum kongresowe. Hotel będzie także spełniał wszelkie standardy ochrony środowiska. W sezonie znajdzie w nim pracę 180 osób, które najpierw przejdą specjalne szkolenie organizowane przez hotel. Zgodnie z umową 32 pokoje i 16 apartamentów najwyższej kategorii przypadnie HG Budva Riviera, a pozostałe 94 pokoje i 20 apartamentów EuroMix Trade.

Koniec budowy przewidziany jest na 2015 r., co oznacza, że już za niespełna 3 lata w Petrovcu powstanie hotel, który będzie w stanie zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających gości, a także będzie silnym wsparciem czarnogórskiej branży turystycznej. Lada chwila na czarnogórskim wybrzeżu, pomimo kryzysu, ruszy także budowa kolejnych dziesięciu hoteli o podwyższonym standardzie, co jest częścią Planu Rozwoju Turystyki Czarnogóry do 2020 r.

Źródło: pobjeda.me

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE