Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Rozprawa sądowa między KAP i EPCG została odłożona

Czarnogóra: Rozprawa sądowa między KAP i EPCG została odłożona

KAP - portalanalitika.me

 

 

Czarnogóra: Rozprawa sądowa między KAP i EPCG została odłożona

Rozprawa ws. skargi wniesionej przez Kombinatu aluminium z Podgoricy (KAP) przeciwko spółce  Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) o stwierdzenie nieważności decyzji dotyczącej zapłaty ok. 500 tys. EUR zadłużenia za energię elektryczną, zostało przesunięte na 8 maja. Jak podaje agencja Mina Biznis, do przełożenia terminu rozprawy, która była zaplanowana na dzień 5 kwietnia, doszło za sprawą pełnomocnika KAP – Borjanka Čobeljicia. Przesunięcie sprawy pozwoli adwokatowi kombinatu na zapoznanie się z zawartością akt, które przedstawiciel EPCG- Zoran Knežević złożył dzień wcześniej w Sądzie Gospodarczym.

Sędzia Marijana Pavićecić, zażadała od Čobeljicia dostarczenia w ciągu 8 dni pisemnego oświadczenia ws. pisma pełnomocnika EPCG.

Pod koniec ubiegłego roku przedstawiciele KAP wnieśli skargę przeciwko EPCG. Wówczas spółka wystąpiła o odwołanie decyzji dotyczącej spłatę długu zakładu i wcześniejszego okresu, na podstawie niezapłaconych faktur i odsetek za zużytą energię elektryczną.

EPCG i KAP prowadzą spor od przeszło 30 lat. Elektroprivreda wielokrotnie składała skargi przeciwko KAP, ale nigdy z powodu długu za energię elektryczną, który obecnie przekracza 50 mln EUR. Sąd wielokrotnie odraczał rozprawy dotyczące EPCG i KAP, dając firmą szansę na rozwiązania sporów na drodze wzajemnego porozumienia, zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego.

Źródło:

seebiz.eu

 

 

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE