Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Ruszył nowatorski portal dla poszukujących pracy
praca - seebiz.net

Czarnogóra: Ruszył nowatorski portal dla poszukujących pracy

Ruszył nowy internetowy serwis z ofertami pracy –  Zaposli.me jest nowatorskim miejscem zarówno dla ludzi poszukujących pracy, jak i dla firm, które chcą łatwo dotrzeć do wykwalifikowanej kadry. Strona jest ewolucją projektu MontePass, pierwszego czarnogórskiego kreatora CV, założonego przez Antona Jurovickiego i Danilo Popovicia.

Zaposli.me, ze swoim generalnym partnerem Agencją Zatrudnienia Trenkwalder startuje w Czarnogórze z pomysłem, który chce rozszerzyć na pozostałe kraje tego samego obszaru  językowego. Celem portalu, jest zapewnienie kompletnych usług zarówno dla pracodawców, jak i dla kandydatów, przy wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia międzynarodowej firmy Trenkwalder, która prowadzi biznes także w Czarnogórze.

Sama strona od początku działalności może poszczycić się świetnymi wynikami. Przez dwa tygodnie zanotowaliśmy ponad 2 tys. rejestracji, opublikowaliśmy 90 ofert pracy w różnych branżach i zaobserwowaliśmy ogromną liczbę zgłoszeń na oferty. Z radością patrzymy także na  liczącą 8 tys. osób społeczność na Facebooku, która polubiła Zaposli.me -  powiedział Jurovicki w rozmowie z portalem Biznis plus.

 Na stronie Zaposli.me poszukujący zatrudnienia rejestrują się i w prosty sposób generują swoje cv, w którym zaznaczają najważniejsze informacje, według których mogą ich wyszukiwać pracodawcy. Oprócz cv, które jest integralną częścią serwisu i profilu zakładanego na stronie, kandydaci mogą nadsyłać swoje cv także w innych żądanych formatach. Twórcy strony zadbali także o możliwość zamieszczania video cv, które może stać się integralną częścią każdego zgłoszenia na ofertę pracy.

Obserwując trend ogromnego wpływu sieci społecznościowych na proces zdobywania zatrudnianie na świecie,  Zaposli.me oferuje także zgłoszenie na ofertę pracy poprzez swój profil na Facebooku – zaznaczył Jurovicki.

Pracodawcy mają natomiast możliwość zamieszczania ofert i przeszukiwania bazy kandydatów wedle żądanych kryteriów. Obecnie na stronie można zgłosić swoją kandydaturę na 102 aktualne stanowiska pracy.

Źródło: vijesti.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE