Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Ryanair wprowadza loty z Podgoricy do Brukseli

Czarnogóra: Ryanair wprowadza loty z Podgoricy do Brukseli

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair wprowadzają od czerwca bieżącego roku loty z Podgoricy do Brukseli za niecałe 29 EUR w jedną stronę (cena zawiera wszystkie obowiązkowe opłaty i podatek). Bezpośrednie loty mają zostać wprowadzone 20. czerwca – poinformował przedstawiciel handlowy Ryanair, Maria McCann. Kursy na tej relacji będą odbywać się w poniedziałki i czwartki. Oczekuje się, że rocznie z tej relacji skorzysta 10 tys. pasażerów.

Klienci zainteresowani tą usługą mogą już dokonywać rezerwacji biletów z gwarancją niezmienialności ceny. Jednocześnie należy podkreślić, że nie ustalono jeszcze, czy jest to ostateczna cena kursu, czy też może ona ulec zmianie. W obecnym roku została wprowadzona tylko jedna linia ze względu na ograniczone możliwości floty Ryanair, ale już od przyszłego roku firma planuje włączenie do swojej oferty połączeń z Tivatu do Barcelony, Frankfurtu, Oslo, Sztokholmu, Mediolanu i Londynu.

Na początku kwietnia ubiegłego roku Ryanair odrzucił proponowaną umowę o współpracy z Czarnogórą, twierdząc, że musiałby ponieść zbyt wysokie koszty usług lotniskowych. Jednak niedługo później przedstawiciele irlandzkiej spółki poinformowali, że ponownie są w stanie rozpatrzyć projekt o współpracy, pod warunkiem, że będzie zawierał znacznie niższe koszty usług lotniskowych.

- Opłaty lotniskowe na pewno nie były dużym problemem, ponieważ stosujemy się do wszystkich dyrektyw i unikamy polityki dyskryminującej któregokolwiek przewoźnika – skomentował asystent dyrektora lotniska w Podgoricy, Ivan Kusovac.

- Czarnogóra jest bardzo słabo związana z rynkiem Europy Środkowej, Skandynawią oraz obszarami na północy Europy. To nasze cele, do których chcemy dotrzeć. Bruksela jest centrum, które może doprowadzić do naszego kraju turystów z Europy – twierdzi wiceminister ds. zrównoważonego rozwoju Czarnogóry, Olivera Brajović.

Źródła: pobjeda.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE