Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Rząd informuje o stypendiach MASDAR

Czarnogóra: Rząd informuje o stypendiach MASDAR

Na stronie rządu Czarnogóry można przeczytać ogłoszenie Instytutu Nauki i Technologii MASDAR z Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie), zachęcające czarnogórskich studentów do skorzystania ze stypendium w jednym z największych na świecie instytutów badawczych na poziomie szkolnictwa wyższego w zakresie inżynierii.

MASDAR, we współpracy z Instytutem Technologii z Massachusetts (USA) oferuje 20 stypendiów dla studentów studiów magisterskich (także polskich) w różnych dziedzinach związanych z energią odnawialną. Oferowane stypendium pokrywa koszty podróży, zakwaterowania, ubezpieczenia medycznego, podręczników, sprzętu komputerowego i czesnego.

MASDAR oferuje programy w zakresie inżynierii mechanicznej, materiałowej, wodnej i środowiskowej oraz mikrosystemowej, a także komputeryzacji i informatyki oraz energetyki elektrycznej. Oferowane są również stypendia na interdyscyplinarne studia doktoranckie.

Wnioski można składać drogą elektroniczną
Instytut jest centralnym ogniwem tzw. Inicjatywy MASDAR – szeroko zakrojonego projektu zainaugurowanego przez rząd emiratu Abu Dhabi. Celem tego projektu jest globalny wkład w rozwój energii odnawialnej i zrównoważony rozwój gospodarczy.

Więcej informacji na temat programu stypendialnego można znaleźć pod adresem:  IRENA i MASDAR

Źródło: gov.me, sgh.waw.pl, tłum. i red. Magdalena Nitczyńska

About Łukasz Fleischerowicz