Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Rząd obiecuje dopłaty do nowych miejsc pracy
Nezaposlenost mondo.me

Czarnogóra: Rząd obiecuje dopłaty do nowych miejsc pracy

Rząd opublikował projekt inicjatywy dopłat dla inwestorów tworzących miejsca pracy. Zaproszenie do udziału w projekcie ma zostać rozpisane najpóźniej do 26. czerwca.

W projekcie przewidziano, że każdy kto zainwestuje w Czarnogórze 0,5 mln EUR, dostanie z budżetu dopłatę w wysokości 3 tys. EUR do każdego stworzonego miejsca pracy. Wedle rządowego projektu środki na pobudzanie inwestycji bezpośrednich zostaną zabezpieczone w budżecie i będą wykorzystywane do finansowania inwestycji o minimalnej wartości przynajmniej 0,5 mln EUR i zapewniających stworzenie co najmniej 20 nowych miejsc pracy w ciągu trzech lat. Kwota dotacji może wynosić od 3 do 10 tys. EUR do każdego miejsca pracy. Dla inwestycji o wartości przekraczającej 10 mln EUR, w których powstanie co najmniej 50 nowych stanowisk przewidziano, że 17% wartości projektu zostanie przyznane inwestorowi natychmiast bez wcześniejszego naliczania punktów.

Ten rodzaj wsparcia dla inwestorów nie będzie obowiązywał w następujących branżach – grach hazardowych, hotelarstwie, produkcji węgla, stali, broni i nabojów oraz handlu.

Źródło: portalanalitika.me

About Monika Pawlak

Absolwentka slawistyki Uniwersytetu Łódzkiego, pasjonatka literatury serbskiej (szczególnie Milorada Pavicia, Danilo Kiša i Vladana Desnicy) oraz podróży po Bałkanach, zwłaszcza Czarnogórze. Zajmuje się tłumaczeniami, zgłębianiem kultury narodów bałkańskich, a także planowaniem kolejnych wypraw do ulubionej części Europy.
KOMENTARZE