Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Samoloty Montenegro Airlines omijają Ukrainę
Montenegro Airlines

Czarnogóra: Samoloty Montenegro Airlines omijają Ukrainę

Wszystkie samoloty Montenegro Airlines (MA) w kierunku Rosji, unikają ukraińskiej przestrzeni powietrznej, ogłosiły czarnogórskie linie lotnicze w przekazanym dla Portalu Analitika oświadczeniu.
– Informacje przekazywane przez niektóre regionalne media, o rzekomym łamaniu zasad dotyczących zakazu lotów nad przestrzenią powietrzną Ukrainy, są absolutnie nieprawdziwe i w rzeczywistości europejskiego ruchu lotniczego, kompletnie niewykonalne, przekazuje MA.
Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo ruchu lotniczego i zarządzanie ruchem powietrznym w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa. – Na podstawie decyzji organizacji, która zamyka wszystkie trasy powietrzne nad wschodnią częścią Ukrainy, samoloty Montenegro Airlines omijają tę część kraju.
Eurocontrol jest organizacją, która zatwierdza plany lotów wszystkich linii lotniczych na terytorium Europy. Jeśli zamyka pewną część przestrzeni powietrznej, żadna linia lotnicza nie może z niej korzystać i naruszać zasad organizacji.
MA przestrzega wszystkich procedur, w przeciwnym razie samoloty czarnogórskich linii lotniczych nie mogłyby w ogóle wystartować z lotniska krajowego.
Decyzja podana przez Eurocontrol obowiązuje do odwołania.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE