Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra, Serbia: Pracę przy Portonovi znajdzie nawet 6000 osób
Budownictwo; edulandia.pl

Czarnogóra, Serbia: Pracę przy Portonovi znajdzie nawet 6000 osób

Przedstawiciele firmy Azmont Investments zaprezentowali w Belgradzie wart 500 mln euro projekt Portonovi, który powstaje w Kumborze. Chodzi o największy turystyczny obiekt w Europie. Pracę przy budowie ma znaleźć nawet 6 000 tys. osób z Czarnogóry, Serbii i krajów regionu. Warto zaznaczyć, że liczba osób pośrednio tworzących projekt może sięgnąć nawet 12 000 tys. osób. Zakończenie prac planowane jest do 2016 roku, poinformował dyrektor generalny projektu, James Wilson.
Portonovi będzie pierwszym tzw. One&Only ośrodkiem wypoczynkowym w Europie. Powierzchnia jaką będzie zajmował to 24 hektary, a w środku ma znaleźć się 550 luksusowych pokoi i apartamentów. Oprócz tego także centrum odnowy biologicznej, dwie przystanie, duża piaszczysta plaża z 900 leżakami oraz centrum konferencyjne, które będzie mogło pomieścić 1000 osób. Obiekt będzie zajmował powierzchnię większą niż stary rynek w Dubrowniku.
Obiekt Portonovi będzie mógł w czasie weekendów letnich obsłużyć nawet 25 000 odwiedzających. W ramach pierwszej fazy projektu, będzie stworzone 1 000 miejsc parkingowych, 150 sklepów, 20 restauracji i kawiarni.
Pierwsze prace rozpoczęły się pod koniec sierpnia zeszłego roku, a aktualnie kontynuuje się przygotowania infrastruktury do dalszej realizacji projektu. – Na chwilę obecną zainwestowaliśmy już 35 mln euro, a planujemy inwestycje na poziomie 15 mln euro miesięcznie, powiedział Wilson.
– Region przyciąga uwagę opinii międzynarodowej. Rząd Czarnogóry stwarza bardzo dobry klimat i warunki inwestycyjne, jak np. Dubaj. Inwestorzy nie muszą konfrontować się z dużą liczbą dokumentów i skomplikowanymi procedurami. Jest to jeden z powodów, dla którego z całego regionu, wybraliśmy właśnie Czarnogórę, zakończył Wilson.

Źródło: portalanalitika.me, cdm.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE