Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra, Serbia: Sea Dance Festival wśród najlepszych festiwali tego lata według Lonely Planet
exit adventure - exitfest.org

Czarnogóra, Serbia: Sea Dance Festival wśród najlepszych festiwali tego lata według Lonely Planet

Wiodący światowy przewodnik turystyczny, Lonely Planet, w swoim majowym wydaniu magazynu, umieścił morską wersję festiwalu EXIT, Sea Dance Festival w Budwie, na drugim miejscu wśród najlepszych wydarzeń muzycznych tego lata.
Lonely Planet to największy i najważniejszy przewodnik turystyczny na świecie, z którego każdego roku korzysta ponad 300 milionów ludzi wybierających miejsce podróży.
Z okazji otrzymania tak ważnego wyróżnienia, dyrektor i założyciel festiwalu EXIT, Dušan Kovačević, powiedział: Jesteśmy przekonani, że ta publikacja, jak również wiele innych pochwał tegorocznego EXIT Adventure wśród międzynarodowych mediów, przyciągną wielu turystów z Europy do Czarnogóry. Po otrzymaniu nagrody dla najlepszego europejskiego festiwalu, zainteresowanie jest niebywałe i już teraz mamy ponad 100% więcej sprzedanych biletów, niż w tym samym czasie w zeszłym roku. Już niedługo przedstawimy wykonawców na plaży Jaz i wierzymy, że reakcja publiczności z całego świata będzie bardzo pozytywna oraz, że zainteresowanie będzie jeszcze większe.
Co ciekawe, Sea Dance Festival, choć to jego pierwsza edycja, wyprzedził niektóre z czołowych europejskich festiwali, jak np. węgierski Sziget Festiwal (ogłoszony najlepszym europejskim festiwalem 2012 roku), angielski Secret Garden, niemiecki Berlin Festiwal, czy francuski Rock En Sein.
Dyrektor Turystycznej Organizacji Czarnogóry, Saša Radović, powiedział, że fakt iż Czarnogóra i Budwa zostały niedawno wybrane jako jedne z dziesięciu najlepszych miejsc do zabawy na świecie, jest dodatkową promocją czarnogórskiej turystyki. – Przypominam, że nasz kraj według Lonely Planet znalazł się w grupie dziesięciu destynacji, które obowiązkowo należy odwiedzić w 2013 roku. Jasną strategią Czarnogóry jest inwestowanie w ważne projekty i wydarzenia, które mogą przyciągnąć dużą liczbę turystów z całego świata. EXIT dla turystyki Nowego Sadu i całej Serbii generuje przychód w wysokości ponad 15 mln euro, oczekujemy więc, że sukces czarnogórskiego wydania festiwalu nie będzie mniejszy, powiedział Radović.
Lonely Planet rocznie wydaje ponad 500 publikacji w ośmiu językach świata. Grupa ta obejmuje publikacje tematyczne o podróżowaniu, programy telewizyjne o światowych destynacjach, z którymi można się zapoznać na stronie internetowej: http://www.lonelyplanet.com/, korzystając z aplikacji mobilnych, a także czytając miesięczniki Lonely Planet Traveller, które wydawane są w pięciu językach świata.
XV edycja najlepszego europejskiego festiwalu stoi pod znakiem wielkiej ośmiodniowej przygody EXIT: w obrębie murów Twierdzy Petrowaradinskiej impreza będzie trwała od 10 do 13 lipca, po czym przeniesie się Czarnogóry, gdzie Sea Dance Festival potrwa od 15 do 17 lipca 2014 roku, na plaży Jaz, jednej z najpiękniejszych plaż Adriatyku.
EXIT zdobył w tym roku najbardziej prestiżową nagrodę dla najlepszego festiwalu w Europie głosami ponad 620 tys. ludzi z całego świata, konkurując z 360 festiwalami z 34 krajów (pisaliśmy już o tym na łamach portalu: Exit najlepszym europejskim festiwalem).

Źródło: portalanalitika.me, exitfest.org

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE