Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra: Sezon dla statków wycieczkowych będzie trwał do końca listopada
Kotor-rtcg.me

Czarnogóra: Sezon dla statków wycieczkowych będzie trwał do końca listopada

Statki wycieczkowe będą wpływać do Zatoki Kotorskiej i portu w Kotorze do końca listopada. Kotor jest jeszcze pełen turystów, ponieważ 18 października mają wpłynąć do portu statki: MSC Armonia, o długości 252 metrów i Costa Classica o długości 220,6 metrów.
Od początku roku, Kotor odwiedziło 275 tys. pasażerów, co stanowi wzrost o 29%w porównaniu do ubiegłego roku oraz 339 statków, co jest o 10,7% więcej niż w 2012 roku. Ten rok jest charakterystyczny, ponieważ było mniej niż zwykle statków do 200 metrów długości, powiedział dla Radia Jadran, dyrektor wykonawczy Portu Kotor, Vasilije Kusovac. Największy statek wycieczkowy Siluet, firmy Royal Caribbean, z 315 metrami długości będzie zakotwiczony w porcie 22 listopada przez cały dzień i tym samym Kotor zakończy tegoroczny sezon wycieczkowy. Należy jednak pamiętać, że dwa mniejsze statki, 58-metrowe Athena i Artemis, będą odwiedzać port przez cały rok w środy i soboty.
W porcie w Kotorze zarejestrowano w tym roku sezon lepszy, aż o 7%. Teraz jest czas na końcowe prace lub na początek inwestycji w infrastrukturę portową. Wkrótce nastąpi otwarcie budynku biurowego, a następnie rozpocznie się budowa terminalu, ze wszystkimi służbami: granicznymi, celnymi i policją. Jak powiedział Kusovac, ukończenie terminalu planowane jest na marzec przyszłego roku. – Budynek, bez wyposażenia jest wart 650 tys. euro, a terminal 615 tys. euro, powiedział.
W Kotorze, do marca przyszłego roku, będą też trwały inwestycje przy modernizacji portu. Liczba obecnych 30 miejsc do cumowania ma zostać podwojona, mają również zostać odnowione pontony i błotniki. Dzięki inwestycjom, port znacznie poprawi obsługę i uzasadni sprawdzone już przywództwo w turystyce wycieczkowej na Morzu Śródziemnym.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE