Home / Bałkany / Czarnogóra / Czarnogóra silnym partnerem według ONZ
dukanovic.portalanalitika.me

Czarnogóra silnym partnerem według ONZ

Na początku bieżącego tygodnia odbyło się w Podgoricy spotkanie premiera Czarnogóry, Milo Đukanovicia z zastępcą Sekretarza Generalnego ONZ, Janem Eliassonem.

W trakcie rozmowy premier zapewniał o wypełnianiu przez Czarnogórę wszystkich zobowiązać międzynarodowych i o przestrzeganiu zasad obowiązujących na mocy Karty Narodów Zjednoczonych.

- Czarnogóra jest mocno zaangażowana we współpracę z ONZ. Istotne jest dla nas poszanowanie podstawowych wartości tej organizacji. Potwierdzeniem tej kooperacji jest otwarcie w pełni ekologicznego budynku w centrum Podgoricy, co przedstawia znaczące osiągnięcie w promowaniu zrównoważonego rozwoju – oznajmił podczas spotkania Đukanović.

Dodał ponadto, że Czarnogóra prowadzi spójną politykę promowania i przestrzegania praw człowieka i obywatela zarówno na szczeblu krajowym, jak i regionalnym. Przypomniał również, że Czarnogóra jako państwo stabilne uczestniczy w realizacji koncepcji długofalowego rozwoju demokratycznego i gospodarczego zgodnie z europejskimi priorytetami.

Eliasson z kolei przyznał, że Czarnogóra jest niezawodnym i bardzo wydajnym partnerem różnych organizacji na całym świecie i że powinna być dumna ze swoich dotychczasowych osiągnięć w postępie i rozwoju kraju.

Źródła: portalanalitika.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE