Home / Bałkany / Bałkany Zachodnie / Czarnogóra: Siostra premiera Đukanovića pozwała lokalne media

Czarnogóra: Siostra premiera Đukanovića pozwała lokalne media

Znany czarnogórski adwokat Ana Kolarević (prywatnie siostra premiera Đukanovića) pozywa  wydawcę tygodnika Monitor. Na przestrzeni ostatnich kilku tygodni jest to trzecie z kolei powództwo siostry Đukanovića. W listopadzie pozwała wydawcę Vijesti i Dana.

Kolarević domaga się od wydawcy Monitora 100 tysięcy Euro zadośćuczynienia za straty moralne jakie poniosła w związku z artykułami prasowymi zamieszczonymi w tygodniku. W uzasadnieniu swojego żądania wskazała, że sporne publikacje dotyczące jej udziału w aferze związanej z prywatyzacją Telekom oraz życia rodzinnego naruszyły jej godność osobistą i wizerunek. Takiej samej kwoty domaga się również od pozostałych wydawców.    

Jak wskazała w pozwie, sporne publikacje przepełnione są obciążającymi, złośliwymi, tendencyjnymi, a przede wszystkim nieprawdziwymi informacjami, które służą tworzeniu jej negatywnego wizerunku.

Redaktor naczelny Monitora Esad Kočan odpowiada, że afera korupcyjna Telekom jest jedną z tych spraw, które prowadzą bezpośrednio do Đukanovića i jego rodziny. Dodatkowo przypomniał, że sprawa nie została wszczęta przez lokalne media, a informacje pochodziły z istotnych zagranicznych źródeł informacyjnych. Kočan twierdzi, że żądanie zapłaty 100 tysięcy Euro ma na celu likwidację tygodnika. Rozgoryczona redakcja całkowicie nie zgadza się z zarzutami zawartymi w pozwie i zapowiada, że dziennikarze nie zrezygnują z pisania.

Źródło: vijesti.me

 

About Karol Kniola

KOMENTARZE